Zábava
13. 02. 2017 (05:33)

Animovaný film Hurvínek a kouzelné muzeum bude mít premiéru 31. srpna

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Režisér a producent Martin Kotík, který má na kontě již několik komedií, získal od ředitelky divadla Spejbla a Hurvínka Heleny Štáchové před sedmi lety svolení ke zfilmování slavných loutek, které jsou veřejnosti známý několik generací, kdy je poprvé vytvořil řezbář Karel Nosek v letech 1919/1920.

Na filmu, který vzniká sedm let se podílelo několik špičkových scénáristů, animátorů a výtvarníků z různých evropských zemí, včetně dánského režiséra Jespera Mollera (rež. Asterix a Vikingové), který je autorem příběhu. Nyní v konečné fázi se přidává dabing a tvoří se filmová hudba. „ Spejbl a Hurvínek jsou součástí životů mnoha generací dětí, řada z těch, kteří na jejich příbězích vyrostli, jsou již dnes ve věku, kdy sami mají vnoučata. Příběhy S+H, ať v divadle nebo v televizních seriálech, byly doposud vyprávěny tradiční formou – tedy jako loutkové filmy. Formální postupy a technologie se posunuly ohromně dopředu, ale to, co zůstává je příběh a hrdina, s nímž se může dětský divák ztotožnit. Hurvínek byl od počátku tímto typem kluka – rošťák s dobrým srdcem, který provádí lotroviny, neposlouchá ´taťuldu´, ale nakonec si vždycky uvědomí, co je správné. Je to kluk, se kterým chcete kamarádit. A to byl ideální výchozí bod pro projekt, který českým divákům přinese prodloužení tradice ve spojení s moderními technologiemi a zároveň bude srozumitelný i pro mezinárodní publikum, které tu naši zkušenost nemá, “ říká Martin Kotík.

A o čem že příběh bude? Jak už z názvu trošku vypovídá  „taťulda“ Spejbl pracuje v Muzeu loutek, kterému hrozí zbourání. Co by to ale bylo za vynalézavého a důvtipného Hurvínka, kdyby nechal věci volně plynout a z dáli pozorovat zkázu a  tak když se dostane tajně do muzea, objeví tam zcela jiný svět, který jen tak nikdo nevidí, ba co víc, objeví i způsob jak muzeum zachránit. To ale nebude rozhodně tak jednoduché, v cestě mu stojí škodolibý Pán loutek.

Foto zdroj a ukázka :  CinemArt

Zobrazeno 809 krát Poslední úprava - pondělí, 13 únor 2017 05:42

Zanechat komentář

Vyplňte všechna pole, která jsou označena hvězdičkou (*). HTML značky nejsou povoleny.