Vzdělání
14. 01. 2019 (00:37)

Národní obrození 4.0 Doporučený

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

O platformě „Národní obrození 4.0“

Nezávislá komunikační platforma Otevřeného klubu SN ČR pro podporu kultury, umění a vědy v ČR.

Cíem je agregovat, zpracovávat a šířit informace, vytvářet mediální výstupy především ze zdrojů: Národní divadlo, Národní muzeum, Akademie věd ČR, Národní galerie, Uměleckoprůmyslové museum, Moravská galerie, Dům umění města Brna, Muzeum fotografie a MOM J. Hradec a další regionální instituce, aj. Platforma bude pracovat na principu „vlastních a získaných médií (owned a earned media)“ pro výše uvedené subjekty.

Národní obrození - historicky byla vůdčí silou národního hnutí česká inteligence - vědci, umělci, kněží, učitelé apod. a národní buditelé kladli důraz na zlepšení všeobecného vzdělání lidových vrstev.
Přívlastek 4.0 je příznačný pro dynamické a aktuální koncepty – Industry 4.0, Společnost 4.0, … atd.

Současný stav společnosti vyvolává potřebu kvalitnější popularizace české kultury, umění, historie, vědy a výzkumu. Jde především o podporu a prezentaci tradičních hodnot v kontextu současného mediálního prostředí.
Platforma Národní obrození 4.0 umožní vznik a šíření mediálních výstupů, jejichž cílem bude zveřejnění, podpora a kvalitní informovanost o hodnotných či významných akcích české kultury a vzdělanosti.

Veřejnost je ovlivňována komerčními médii a záměrně vytvářeným konzumním tlakem natolik, že ztrácí schopnost uvědomování si kvality dlouhodobých, nemateriálních hodnot.

Celý text o platformě zde

 

Zobrazeno 489 krát Poslední úprava - pondělí, 14 leden 2019 01:14
Leoš Kopecký

Novinář, autor, producent. Zájmy: média, společnost, věda a technika, vývoj, výzkum, inovace, věda a umění.

Jednatel společnosti ArtCom 3000,  www.artcom3000.cz 

Provozuje také platformu Sci-line.  www.sci-line.cz 

Zanechat komentář

Vyplňte všechna pole, která jsou označena hvězdičkou (*). HTML značky nejsou povoleny.