Věda a technika
Leoš Kopecký

Leoš Kopecký

Novinář, autor, producent. Zájmy: média, společnost, věda a technika, vývoj, výzkum, inovace, věda a umění.

Jednatel společnosti ArtCom 3000,  www.artcom3000.cz 

Provozuje také platformu Sci-line.  www.sci-line.cz 

V březnu se fakt událo tolik akcí a bylo narváno, že si ani nebylo kam postavit kafe. Vypadá to, že budeme muset stoly na schůze rezervovat dost dopředu. Skvělý. 

17. 03. 2017 (05:50)

Základna OKSNCR

Otevřený klub Syndikátu novinářů má základnu - místo pro setkávání, plodné diskuze, inspiraci, zábavu a občerstvování. Pražská kavárna v Řetězovce č.p. 10.

Literární kavárna Řetězová vás vítá.

Fidel vyplňoval nějaké statistiky a u České republiky napsal počet obyvatel 100 milionů. Tajemník se ho snažil opravit, ale diktátor řekl jasně: „snad vím, kolik rumu od nás Češi berou.“

15.12. na FSV UK proběhla přednáška na téma vizualizace v médiích v rámci projektu Presspektivy, což je fajn projekt - více na webu.  Tentokrát bylo určeno studentům a mediálním začátečníkům.

Jak důležité jsou pro tvorbu tištěných médií, ale i článků na internetových zpravodajských serverech fotografie a vizuální stránka věci vůbec?

Moderovala Alice Němcová Tejkalová, Hovořili: JAN ŽDIMERA, redaktor obrazového zpravodajství ČTK; JAN VACA, vedoucí redakce Zpravy.iDNES.cz;  SANDRA ŠTEFANIKOVÁ, doktorandka na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.

http://www.rozhlas.cz/presspektivy/portal/

Katalog služeb představuje, co veřejnosti nabízejí vědecké týmy na UK.

Univerzita Karlova spustila svůj Katalog služeb, jehož prostřednictvím odborná i laická veřejnost jednoduše zjistí, jaké vědecké týmy na nejstarší české univerzitě působí a co mohou nabídnout. Mezi českými veřejnými vysokými školami a univerzitami jde o ojedinělý projekt.

 

Programový koncept Perspektiva 2030 vychází z tématu Průmysl 4.0, který by se vlastně měl jmenovat spíše Společnost 4.0. Jedním z výrazných momentů digitalizace a automatizace je totiž vztah člověka jako individua k těmto procesům a důsledky, které na něj budou mít.

Michael Kocáb Foto: Petr BerounskýCC BY-SA 3.0

O Michaelu Kocábovi je poslední dobou znovu hodně slyšet a není to jenom kvůli politickým aktivitám. Jeho kapela Pražský výběr finišuje přípravy monstrózního prosincového koncertu v pražské O2 areně a sám Kocáb přichystal sólové album. Deska Abstract má prý být jeho vrcholným dílem. Je tomu ale opravdu tak? A není údajně náročná a experimentální deska jenom snobským podvodem na posluchače?

Celá kritika zde: 

Nano farmacie kosmetika1

Contipro - tato ryze česká biotechnologická firma sídlí v Dolní Dobrouči u Ústí nad Orlicí. Od roku 1990 se věnuje výrobě a výzkumu aktivních látek pro farmaceutický a kosmetický průmysl. Jejím hlavním produktem je vysoce kvalitní kyselina hyaluronová, kterou exportuje do více než 50 zemí světa.

Více o tématu zde.

 

 

Roboti z ČVUT pomáhali po zemětřesení v Itálii. Skupina odborníků z Fakulty elektrotechnické odjela na začátku září do městečka Amatrice a pomocí robotů pomáhala tamním hasičům zjistit, jak moc jsou budovy poničené. Otřesy na konci srpna zabily téměř 300 lidí a zničily nebo poškodily stovky památek. 

Reportáž ČT