Umění
14. 01. 2017 (01:03)

Triologie Zahradnictví v režii Jana Hřebejka vstoupí na jaře do kin

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Filmová triologie Zahradnictví režiséra Jana Hřebejka se začala točit v červnu loňského roku a na jeho konci padla i poslední klapka. Natočeny jsou tři samostatné příběhy, kdy ten první s názvem Rodinný přítel budou moci diváci vidět v českých kinech už 27. Dubna 2017 a zbylé dva se objeví v kinech koncem Září a Listopadu.

Příběhy jsou zasazené do období 50 let, minulého století, konkrétně přímo do let 1939 - 1959, kde se jednotlivé příběhy rozvětvené rodiny odvíjejí od kmenové postavy celé triologie a tím je ono Zahradnictví, které vede Miloš a jeho žena Emilka.

Hlavní ženské postavy ztvárnili herečky Aňa Geislerová, Klára Melíšková a Gabriela Míčová, které jsou v příbězích vyobrazeny jako sestry a dalšími herci jsou například Lenka Krobotová, Miroslav Táborský, Jiří Macháček, Sabina Remundová, Ondřej Sokol.

Triologie svým příběhem navazuje k hřebejkovým Pelíškům, a i tentokrát tak jako to bylo například u posledního filmu Učitelka, čerpal jeho dvorní scénárista Petr Jarchovský ze života svých rodinných příslušníků.

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=tCnewM7kKY4

Foto zdroj : distributor CinemArt

Zobrazeno 1967 krát Poslední úprava - středa, 18 leden 2017 12:12

Zanechat komentář

Vyplňte všechna pole, která jsou označena hvězdičkou (*). HTML značky nejsou povoleny.