Média
30. 01. 2017 (22:14)

Čerstvý Mediažurnál. Trochu čerstvější než jindy. Doporučený

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Stáhněte si aktuální číslo Mediažurnálu, rozesměje vás karikaturista Kemel

Syndikát novinářů ČR vydal v uplynulých dnech další číslo magazínu Mediažurnál. Kromě novinek ze života spolku se časopis věnuje mnoha dalším tématům ze světa sdělovacích prostředků, mimo jiné pravdě ve 21. století nebo debatě kolem změn v systému jmenování mediálních rad. Pokud nejste členy a nedostali jste časopis v tištěné verzi, můžete si jej stáhnout z našich stránek. Více informací v článku.

Dění v Syndikátu novinářů ČR shrnul mimo jiné místopředseda SN ČR Jaroslav Bobek, který napsal text o návštěvě jihomoravských členů v Maďarsku, kam se vydali po stopách Visegrádské čtyřky. Za zmínku stojí text pojednávající o činnostech nedávno ustaveného OK Klubu. OK Klub je stále otevřen novým členům, proto rozhodně neváhejte a podívejte se, co zajímavého nabízí.

Další texty se nesly už tradičně v analytickém duchu. Kromě už zmíněné debaty kolem novely zákona o ČT a ČRo byl věnován prostor shrnutí sociálně-politické situace v Turecku, která dopadá mimo jiné také na oblast tiskové svobody. Premiéru si textem v Mediažurnálu odbyl Jaroslav Šonka. Poprvé do časopisu psal také mediální expert z FSV UK Jan Jirák, který se zabýval mediální gramotností.

Martin Melichar vedl rozhovory tentokrát s Jakubem Ungerem, který vede nový zpravodajský server Seznam Zprávy, a s Ivou Jonášovou. Ta shrnula rok ve funkci šéfredaktory Radia Wave. Nelze opomenout ani dvě recenze na zajímavé knihy i právní analýzu chystané směrnice EU k autorským právům. O kresby se v čísle postaral známý karikaturista Miroslav Kemel, galerie fotek tentokrát patřila Juergenu Tellerovi, který vystavuje v pražském Rudolfinu.

Aktuální číslo si můžete stáhnout zde.

 

Zobrazeno 416 krát Poslední úprava - pondělí, 30 leden 2017 22:30
Leoš Kopecký

Novinář, autor, producent. Zájmy: média, společnost, věda a technika, vývoj, výzkum, inovace, věda a umění.

Jednatel společnosti ArtCom 3000,  www.artcom3000.cz 

Provozuje také platformu Sci-line.  www.sci-line.cz 

Více z této kategorie: « Cena PEN klubu 2017

Zanechat komentář

Vyplňte všechna pole, která jsou označena hvězdičkou (*). HTML značky nejsou povoleny.