Média
18. 01. 2017 (18:24)

Cena PEN klubu 2017

Napsal(a)

Pod záštitou Adriány Krnáčové, primátorky Hlavního města Prahy byla 12. ledna 2017 v rezidenci Primátora na Mariánském náměstí v Praze předána Cena PEN klubu pro rok 2017 pod názvem Vlastní cestou. Cena byla předána Petru Kotýkovi za mnohaletou a systematickou dokumentační práci pro současnou českou literaturu a záslužnou ediční a výstavní činnost. Cenu předali předseda PEN klubu Jiří Dědeček, radní pro kulturu Magistrátu hl. m. Prahy Jan Wolf a generální ředitel ICZ.a.s. Bohuslav Cempírek.

15.12. na FSV UK proběhla přednáška na téma vizualizace v médiích v rámci projektu Presspektivy, což je fajn projekt - více na webu.  Tentokrát bylo určeno studentům a mediálním začátečníkům.

Jak důležité jsou pro tvorbu tištěných médií, ale i článků na internetových zpravodajských serverech fotografie a vizuální stránka věci vůbec?

Moderovala Alice Němcová Tejkalová, Hovořili: JAN ŽDIMERA, redaktor obrazového zpravodajství ČTK; JAN VACA, vedoucí redakce Zpravy.iDNES.cz;  SANDRA ŠTEFANIKOVÁ, doktorandka na Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.

http://www.rozhlas.cz/presspektivy/portal/